Obyčejné letenky

Obyčejné letenky

Obyčejné letenky - tak jsme nazvali letenky, které žádá většina cestujících. Žádná letenka ale není obyčejná, každá má svá specifika a možnosti.

Ke standardně požadovaným letenkám patří letenky :
1. jednosměrné
2. zpáteční
3. open jaw
4. double open jaw

ad1/ jednosměrné letenky jsou svou povahou jednoznačné, tj. vymezují trasu pouze z destinace do cíle a mohou stát jak samostatně, tak mohou být součástí komplikovanějšího itineráře. U většiny klasických společností nejsou cenově výhodné.

ad2/ zpáteční letenky jsou nejčastější variantou letenek. Obě cesty (lety tam i zpět) jsou na sebe vázané a jsou vymezené trasou z destinace do destinace a zpět.

ad3/ open jaw letenky jsou variantou zpáteční letenky, kdy je buď odletová destinace odlišná od zpáteční doletové destinace, např. trasa Praha- Miami- Bratislava, anebo se doletová destinace liší od zpáteční odletové destinace např. Praha - Barcelona xx Madrid - Praha. Open jaw letenky umožňují cestujícím velmi efektivní způsob cestování, kdy není třeba se vracet do cílové ( doletové) destinace.

ad4/ double open jaw je variantou zpátečních letenek, kdy všechny destinace v itineráři jsou jiné, a přesto je letenka za velmi dobrou cenu. Např. Praha - Miami xx Orlando - Vídeň.

Pro open jaw a double open jaw platí specifická pravidla využití a nelze je použít na libovolné kombinace destinací.

Pro konkrétní nabídky nás kontaktujte ZDE

magnifiercrosschevron-down